<font color=VİOLET> Son Zamanlarda Yaptıklarım </font&g

Son zamanlardaki yoğunluğumdan blogumla ve blogcu arkadaşlarımla ilgilenemedim.  İçim fena halde sızlıyor. Yaz ayının gelmesiyle hem iş hemde aile yaşantım da hareketlenmeler  söz konusu oldu.

İşlerimin yoğunluğu sanırım ocak sonu itibariyle sona erecek. 

 Ancak fırsat buldukça bloğumu güncellemeyi düşünüyorum. Görüşmediğimiz dönemde yorum bırakan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

 Ve tabiki arada bişilerde yaptım. Öle hiç yemek vs. yapmadan olmazkiii..

 

Öncelikle yeğenim EZGİ' cik dünyaya geldi ve daha 45 günlük iken İzmir ile tanıştı. (Malesef Ankarada oturuyorlar) Kısacası bol bol bebek sevdim. Oyuncağını sakınan çocuklar gibi ezgiyi kaptığımla bırakmadım.

 Allah bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah.

 

Diğer  resimde abimiz EMRE. Kardeşimizi çok sevsekte bir gözümüz daima üzerinde. eee kıskançlık azcıkta olsa nazarıymış bu işin.

 

 

abimiz emre

 

Burada da Emremin doğum günü için yaptığım sünger bob pastası. Aile halkı şeker hamurunu sevmediği için. Krem şantili yapmak zorunda kaldım. Sıcaklarda zor oldu krema eridi ama yapacak birşey yok.

Eğer güzel bir pandispanya istiyorsanız.

Ruki'nin sitesinden  www.http://www.ruki.org/yasgunupastasi.htm PANDISPANYA ADI “PAN DI SPAGNA” YANI ITALYANCA SUNGER KEKTEN GELMEKTEDIR. TEMEL SUNGER KEK TARIFIDIR başlığındaki  pandispanyayı deneyin derim.

Benim sünger bob pastamın temeli bu pandispanya oldu. Mısır nişastası hoş bir tat veriyor.

 

Şimdide Uzun süre önce www.pastamalzemeleri.com sitesinden aldığım çikolata kalıplarını elimde çok az kalan çikolatayla değerlendirdim. Bayramlarda hediyelik çikolata hazırlamak için çok ideal. Malesef ben kalıbımın muhafazasında gerekli özeni göstermediğimden kıvrılmalar oldu ve yamuk yumuk çikolata elde ettim. Eh acemilik işle beni mazur görün. Yapa yapa öğreniyorum :)))

 

Benimkide çikolatalı yandan çarklı. Yandan çarklı değimi sırf İzmir içinmi  geçerli bilemiyorum ama; buralarda kahvenin yanına lokum koyarlar ve ismi yandan çarklıdır.

 Ve bende koyu bir kahveci olarak atıfta bulunmak istedim.. buyrun yandan çarklıyaaa...

 

ve orjinal görüntümüz.

 

Herkese Sevgiler Bol Öpücükler

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !